Jak zadbać o swoje zdrowie?

Jak zadbać o swoje zdrowie?

24 czerwca, 2022 0 przez admin

Wyznaczając kolejne cele i postanowienia w swoim życiu ciężko przeoczyć postanowienie o poprawie swojego trybu życia poprzez dietę oraz treningi. Coraz więcej osób decyduje się na zdrowy tryb życia oraz budowanie wymarzonej sylwetki. Korzyściami zmiany tej kategorii swojego życia nie są jedynie aspekty estetyczne, ale i również poprawa samopoczucia, wentylacji płuc, zwiększenie siły itd.. Niezwykle ważnym elementem rozpoczęcia zdrowego trybu życia jest unormowanie swojej sytuacji, pozbycie się stresu z codzienności, co również pozwoli nam obudzić w nas pozytywną energię i chęć do działania. Zmiana odżywiania nie wiąże się z restrykcyjną dietą, wręcz przeciwnie. Zaczynając się zdrowo odżywiać odkrywamy jak wiele różnorodności daje nam natura, jak wiele jesteśmy w stanie zrobić samemu wykorzystując zdrowe produkty. Osiemdziesiąt procent sukcesu osiągamy dzięki zbilansowanej diecie, dostarczeniu odpowiedniej ilości mikro i makro elementów naszemu organizmowi oraz odpowiedniemu nawodnieniu. Warto jednak pamiętać o wprowadzeniu do swojego zdrowego trybu życia ruchu w postaci biegu, treningów, ćwiczeń siłowych. 

Cardio

Jednym z najbardziej przyjemnych oraz popularnych sposobów na promowanie zdrowego trybu życia poprzez ruch jest cardio. Jest to między innymi bieganie, ćwiczenia aerobowe, zumba, taniec, pływanie, spacery i tak dalej. Dzięki wdrożeniu tego typu ćwiczeń w życie poprawi się nasza kondycja, nasze płuca poszerzą się dzięki czemu zwiększy się ich wentylacja oraz co najciekawsze podniesie się nasz poziom endorfin w organizmie, które są odpowiedzialne za odczuwanie szczęścia. Dzięki treningowi cardio jesteśmy w stanie spalić więcej tkanki tłuszczowej ( jeżeli mamy taki cel) poprzez treningi interwałowe, podnosząc tętno do mniej więcej 60/80 % naszych możliwości. Bieganie, spacery czy taniec są również świetna odskocznią od życia codziennego, sposobem na odsunięcie się od problemów i skupieniu się na tym co tu i teraz. W efekcie tego napierający na nas stres będzie się zmniejszać, ponieważ będzie to nasze rozwiązanie na wyluzowanie. 

Trening siłowy

Dla lubiących większą zabawę zwolenników zdrowego trybu życia zaleca się wprowadzenie w życie treningu siłowego z obciążeniami. Pozwoli nam to na wyrzeźbienie sylwetki oraz poprawę siły. Wykonując trening siłowy możemy skutecznie progresować, zwiększać obciążenie oraz poprawiać technikę wykonywanych ćwiczeń. Treningi te mogą wykonywać osoby mające na celu wyszczuplenie sylwetki, poprawę kondycji i siły oraz również chcące zwiększyć swoje mięśnie/sylwetkę.

Plusy wynikające z wprowadzenia ruchu do zdrowego trybu życia 

Promowanie zdrowego trybu życia przyczyni się do polepszenia samopoczucia. Nauczymy się samodyscypliny oraz dążenia do realizacji swoich celów. Znacząco przyczyni się to do polepszenia pracy naszych narządów, naszego trawienia, przyśpieszy przemianę materii oraz da nam energetycznego kopniaka. Dzięki treningom cardio jak i siłowym polepszy się nasza dynamika, zwinność oraz kondycja. Zdecydowanie twoje ciało podziękuje ci za ten wybór.