Czy można schudnąć bez diety i ćwiczeń?

Czy można schudnąć bez diety i ćwiczeń?

30 czerwca, 2022 0 przez admin

Dla wielu osób słowo dieta wyzwala dreszcz przerażenia. Dla wielu aktywność fizyczna to zmora, której nie idzie pokonać. I co z tym wszystkim zrobić, jeśli mamy kilka kilogramów za dużo, a marzy nam się figura modelki? Po pierwsze trzeba zmienić swoje podejście i przekonać się, że nie wszystko co białe jest białe, a co czarne jest czarne. Czasami patrząc na coś z zupełnie innej strony można przekonać się, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Poniżej chcielibyśmy podpowiedzieć, co warto zrobić, by bez drastycznych dla nas diet i morderczych ćwiczeń móc schudnąć i otrzymać to, na czym nam zależy.

Jak schudnąć bez diety?

Dieta to wcale nie pięć wafli ryżowych popitych wodą, marchewka na obiad i sałata na kolację. Wiele osób mylnie podchodzi do tematu diety, a prawda jest taka, że aby schudnąć trzeba jeść! To podstawowa zasada o jakiej należy pamiętać, aby uzyskać ten upragniony efekt. Wystarczy wprowadzić w życie zdrowe nawyki żywieniowe i zrezygnować z kilku produktów, a szybko przekonamy się, że nie trzeba się głodzić, by kilogramy same poszybowały w dół. Po pierwsze należy pić minimum 1,5 litra wody dziennie. Zamiast słodkich napojów i gazowanych oranżad, musimy polubić się z wodą. Po drugie wybieramy pięć posiłków dziennie, które warto jeść na małych talerzach. Jeśli widzimy cały talerz zapełniony, zdecydowanie lepiej działa to na naszą psychikę, niż duży talerz w połowie pełny, a w połowie pusty. Ważne jest to, byśmy jadły śniadanie o którym bardzo wiele osób zapomina. A do tego – jemy powoli, dokładnie i przez cały dzień co kilka godzin. Jeśli te nawyki wprowadzimy w życie, w bardzo szybkim czasie zobaczymy pierwsze efekty naszych zmian.  A co dalej? Oczywiście im więcej dla siebie zrobimy, tym lepsze będą rezultaty. Warto więc zrezygnować z jedzenia Fast foodów i przetworzonej żywności. Unikajmy przekąsek, słodkości i nadmiaru mąki pszennej w naszej diecie. Nie wyznaczajmy sobie ogromnych celów, których osiągnięcie wymaga bardzo dużego nakładu czasu i pracy. Postawmy raczej na małe cele, których osiągnięcie da nam kopa do dalszej pracy. I tak krok po kroku osiągniemy to, co sobie wyznaczyliśmy na początku naszej drogi. Pamiętajmy – zmieniając coś, powinniśmy to zrobić na zawsze, a nie tylko na chwilę.

Jak schudnąć bez ćwiczeń?

Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy lubi ćwiczyć i nie każdemu sprawia to przyjemność. Jedne bowiem osoby zupełnie nie wyobrażają sobie życia bez aktywności fizycznej, z kolei inne stoją od niej z daleka. Uspokajamy, nie ćwicząc można schudnąć, ale liczyć się trzeba z tym, że trwa to dłużej i jest to bardziej żmudny proces. Chcemy jednak powiedzieć Wam, że nawet, jeśli nie lubisz biegać, czy chodzić na zajęcia, warto żebyś jakikolwiek rodzaj aktywności wprowadziła w swoje życie. Czasami wystarczy pół godzinny spacer każdego dnia, przejażdżka rowerem w weekend. Może warto auto zamienić na jazdę rowerem właśnie? Może zamiast przed telewizorem lepiej wyjść na zewnątrz? A nawet, jeśli dotąd wydaje się Tobie, że ćwiczenia to nie Twoja bajka, może nie trafiłaś jeszcze na aktywność, która dałaby Tobie prawdziwą przyjemność? Dziś na rynku jest tak wiele możliwości, że każdy może znaleźć dla siebie coś idealnego. Boks, cross fit, trampoliny, joga… Co chcesz, możesz wybrać bowiem wachlarz produktów jest naprawdę ogromny. Ćwicząc nie tylko szybciej spalisz kalorie i osiągniesz mniejszą ilość kilogramów na wadze, ale przede wszystkim zmieni się Twoje ciało. Będziesz miała jędrną skórę, mniej cellulitu, więcej tkanki mięśniowej. Ćwicząc, ciało wygląda zdecydowanie bardziej apetycznie, a więc czyż nie warto na to właśnie postawić?

Czasami małe zmiany w naszym życiu mogą mieć duże dla nas znaczenie. Wprowadź kilka nowości, zmień kilka nawyków i przekonaj się, jak w szybkim czasie uda się Tobie osiągnąć to, na czym Ci zależy… Wcale nie trzeba wiele, by mieć coś, co jest dla nas ważne. Zmień podejście, że dieta jest zła, a ćwiczenia są koszmarem. Jeśli od tego zaczniesz, życie na pewno będzie lepsze.