Czemu warto przyjrzeć się swojemu trybowi życia?

Czemu warto przyjrzeć się swojemu trybowi życia?

27 czerwca, 2022 0 przez admin

Jak wygląda Twój tryb życia na co dzień?

Wstajesz rano, jedziesz samochodem do pracy, w której siedzisz zazwyczaj około osiem godzin. Następnie wracasz do domu, być może po drodze jesz coś na szybko lub przygotowujesz sobie prosty obiad w domu. Po wykonaniu najważniejszych obowiązków i zadań na dany dzień siadasz na kanapie i… tutaj Twoja aktywność fizyczna się kończy. Nie do końca zwracasz uwagę na to, co jesz, ponieważ masz na to mało czasu. Czy ten opis do Ciebie pasuje? Jeśli tak – przeczytaj proszę artykuł, który pomoże Ci na wprowadzenie do swojego życia drobnych, ale mających pozytywne znaczenie zmian. 

Małe kroki, jakie możesz podjąć, by polepszyć swój tryb życia

Co zrobić, aby zacząć się więcej ruszać i zacząć zdrowiej się odżywiać? Tak naprawdę to nic trudnego – wystarczy Ci tylko odrobina dobrej motywacji i dobrze ułożony plan działania, oraz określony cel. Wprowadź do swojego życia nową rutynę, która pozwoli Ci na zmianę nawyków. 

Pierwszym krokiem może być zadbanie o jakość i ilość snu – upewnij się, że prześpisz dzisiaj co najmniej 7-8 godzin. Postaraj się uporać ze wszystkimi obowiązkami jak najszybciej, by móc położyć się przed północą i wstać rano wypoczęty. 

Następnie zacznij wprowadzać zmiany w lodówce – zamiast słodkich przekąsek następnego dnia kup owoce i warzywa. Do pracy nie zabieraj batoników, a jabłka czy marchewki. Szybko zobaczysz poprawę swojej cery, włosów, ale nie tylko – także nastroju! 

Na co dzień jeździsz do pracy tramwajem lub autobusem? Sprawdź, jak długo zajmie Ci spacer. Być może niewiele dłużej, a dzięki temu wprowadzisz do swojego życia nieco więcej ruchu. Na zakupy także staraj się chodzić na pieszo, ewentualnie częściej wybieraj rower niż samochód czy komunikację miejską. 

Nie ma nic cenniejszego, niż zdrowie

Wiele osób nie podejmuje próby zmiany swojego trybu życia, ponieważ nie widzi większego sensu. Jestem przecież zdrowy, nie muszę oszczędzać, lubię żyć wygodnie – to tylko wymówki! Dzisiaj może czujesz się dobrze, jednak w przyszłości Twój tryb życia może odbić się na Twoim zdrowiu. Zadbaj o niego, teraz kiedy jeszcze jesteś młodą osobą i możesz znacznie wpłynąć na to, jak będziesz się czuć i wyglądać za kilka, kilkanaście lat. Inwestycja w swoje zdrowie to najlepsza decyzja, jaką możesz podjąć. wprowadzenie zdrowych zmian do Twojego życia nie będzie Cię nic kosztować – wystarczy, że zrozumiesz, jak ważne jest dbanie o swoje zdrowie na co dzień. 

Zaangażuj najbliższych do prowadzenia zdrowego trybu życia

Nie wiesz, jak znaleźć motywację do zmiany swojego życia? Bardzo pomocne może okazać się wsparcie od najbliższych. Poproś swoich przyjaciół, aby razem z Tobą wybierali się na spacery. Przekonaj swoją rodzinę do zmiany nawyków żywieniowych. Razem będziecie się wspierać i motywować do dalszych zmian. Przy okazji zrobisz coś dobrego dla najbliższych – zadbasz także o ich zdrowie! Nic nie działa tak motywująco jak świadomość, że inne osoby działają razem z nami i nas wspierają, a w razie potrzeby zapytają, jakie zrobiliśmy do tej pory postępy.