Strona głównaKursy

Podstrony

Skąd wiesz o naszej stronie internetowej?
od znajomego
poprzez wcześniejszą współpracę
od "wujka google"
z reklam internetowych
poprzez targi żeglarskie
dzięki gazecie, telewizji, ulotce
poprzez biuro podróży
nie pamiętam
Prognoza pogody dla Trzebiezy
Numeryczna Prognoza Pogody
SMART
Powiat Policki
WSTE

Drogi internauto,

Jesteś

7

osobą odwiedzającą naszą stronę w dniu dzisiejszym.

Prezentacja Głowacki

Kursy

COŻ zaprasza na kursy żeglarskie, motorowodne, SRC oraz szkolenia manewrowe dla żeglarzy i motorowodniaków (możliwość zdobycia praktyki w manewrowaniu większym jachtem na silniku).

Jesteśmy profesjonalistami, wszak szkoleniami zajmujemy się od ponad 55 lat. Kadra szkoleniowa to instruktorzy największej szkoły żeglarskiej na Pomorzu Zachodnim.

Kursy organizowane są w formie stacjonarnej w Trzebieży oraz dochodzącej w Szczecinie przy ulicy Jana z Kolna 21 A sklep ,,SMART" Sp. z o.o. (oddział COŻ).

Posiadamy własną bazę noclegową - uczestnicy na kursach stacjonarnych są zakwaterowani w pokojach 3, 4 i 6 osobowych. Wyżywienie całodzienne w ośrodkowej stołówce. Ośrodek dysponuje licznym, różnej wielkości sprzętem pływającym (J 140, Draco, J-80, Carter 30, DZ, Nefryt oraz motorowodne RIB, Delta i Bravo). Kursy prowadzone są zgodnie z wymogami PZŻ i PZMiNW - realizowany jest pełen program szkolenia zarówno w teorii (wykłady) i praktyce.

Rabaty: Stali klienci - 5%; grupy zorganizowane powyżej 3 osób - 5%

Wystawiamy faktury VAT.

Kursy stacjonarne

Kursy stacjonarne
Zapraszamy do zapoznania się z kursami stacjonarnymi prowadzonymi w Centralnym Ośrodku Żeglarstwa w Trzebieży. Kursy te realizowane są zgodnie z założeniami Rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki z dn. 9.04.2013 r. (Dz.U. z 2013 r., poz.460) w sprawie uprawiania turystyki wodnej.Kursy dochodzące - Szczecin

Kursy dochodzące - Szczecin
Kursy odbywają się w systemie weekendowym w szczecińskim oddziale COŻ przy ul. Jana z Kolna 21 A sklep ,,SMART"Sp. z o.o.

Szkolenia teoretyczne prowadzone są w oparciu o platformę e-learningową, a dodatkowo też w formie konsultacji z wykorzystaniem technik multimedialnych. Uczestnicy kursów otrzymują (po uiszczeniu opłaty za szkolenie):

 • kod do platformy e-learningowej
 • linę do nauki węzłów
 • mapę do praktycznej nauki nawigacji
 • oraz, co najważniejsze, dobrą atmosferę oraz doświadczonych wykładowców!!!

Zajęcia praktyczne szkoleń żeglarskich odbywają się na sprzęcie jedno- i dwu- masztowym (do dyspozycji są jednostki - CARTER, DZ, NEFRYT) z naciskiem na wykorzystanie silnika w manewrach portowych.
Zajęcia praktyczne szkoleń motorowodnych odbywają się na jednostkach długości 4,5 metra wyposażonych w silniki o mocy 15 i 45 KM oraz łodzi typu RIB firmy Zodiac długości 5,5 metra. Wszystkie jednostki są roczne lub dwuletnie!!!

Egzaminy próbne z wykorzystaniem testów!!!

Informacje

Warunki przystąpienia do kursu:

Żeglarz jachtowy:
Uczestnikami kursu na stopień żeglarza jachtowego mogą być osoby które ukończyły 14 rok życia, przedłożą pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych na uprawianie żeglarstwa.

Jachtowy sternik morski:
Uczestnikami kursu na stopień jachtowego sternika morskiego mogą być osoby, które ukończyły 18 rok życia oraz przedłożyły opinię z co najmniej 2 rejsów po wodach morskich w łącznym czasie co najmniej 200 godzin żeglugi.

Sternik motorowodny:

uczestnikami kursu mogą być osoby, które ukończyły 14 rok życia, a osoby niepełnoletnie muszą okazać się zezwoleniem obojga rodziców lub prawnych opiekunów.

Motorowodnego sternika morskiego:
uczestnikami kursu mogą być osoby, które ukończyły 18 rok życia, przedłożyły zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawniania sportów motorowodnych, odbyły co najmniej dwa rejsy w czasie co najmniej 200 godzin żeglugi.

Licencja na holowanie narciarza:
uczestnikami kursu mogą być osoby, które ukończyły 18 rok życia, przedłożyły opinię co najmiej z 2 rejsów po wodach morskich w łącznym czasie co najmniej 200 godzin stażu.

Wymagane dokumenty egzaminacyjne na stopnie żeglarskie i motorowodne:
 • dokument tożsamości
 • pisemna zgoda rodziców na uprawianie żeglarstwa w przypadku nieletnich
 • pisemne potwierdzenie o umiejętności pływania wpław (od rodziców w przypadku nieletnich)
 • zdjęcie 3,5 x 4,5 cm
 • opinie z co najmniej dwóch rejsów pełnomorskich o czasie co najmniej 200 godzin żeglugi (dotyczy jachtowego sternika morskiego i morskiego sternika motorowodnego)

Uprawnienia

Żeglarz jachtowy
 • prowadzenie jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym po wodach śródlądowych
 • prowadzenie jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym o długości całkowitej do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2Mm od brzegu w porze dziennej
 • osoby, które nie ukończyły 16 roku życia, realizują przyznane uprawnienia pod nadzorem osoby pełnoletniej

Jachtowy sternik morski
 • prowadzenie jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym po wodach śródlądowych
 • prowadzenie jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym o długości całkowitej do 18 m po wodach morskich.

Sternik motorowodny
 • prowadzenie jachtów motorowych z silnikiem o mocy 60KW po wodach śródlądowcyh.
 • prowadzenie jachtów motorowych o długości do 12 m z silnikiem o mocy 60 KW po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie 2Mm od brzegu
  w porze dziennej

Motorowodny sternik morski
 • prowadzenie jachtów motorowych po wodach śródlądowych bez ograniczeń.
 • prowadzenie jachtów motorowych o długości całkowitej nie przekraczającej 18 metrów długości
 • po wodach morskich

Licencja na holowanie narciarza
 • holowanie narciarza wodnego oraz innych nawodnych obiektów pływających.

Pliki do pobrania

Formularz zgłoszeniowy na kurs
typ: PDF, waga: 77.71 Kb