Strona głównaKursy

Podstrony

Skąd wiesz o naszej stronie internetowej?
od znajomego
poprzez wcześniejszą współpracę
od "wujka google"
z reklam internetowych
poprzez targi żeglarskie
dzięki gazecie, telewizji, ulotce
poprzez biuro podróży
nie pamiętam
Prognoza pogody dla Trzebiezy
Numeryczna Prognoza Pogody
SMART
Powiat Policki
WSTE

Drogi internauto,

Jesteś

31

osobą odwiedzającą naszą stronę w dniu dzisiejszym.

Prezentacja Głowacki

Kursy

COŻ zaprasza na kursy żeglarskie, motorowodne, SRC oraz szkolenia manewrowe dla żeglarzy i motorowodniaków (możliwość zdobycia praktyki w manewrowaniu większym jachtem na silniku).

Jesteśmy profesjonalistami, wszak szkoleniami zajmujemy się od ponad 55 lat. Kadra szkoleniowa to instruktorzy największej szkoły żeglarskiej na Pomorzu Zachodnim.

Kursy organizowane są w formie stacjonarnej w Trzebieży oraz dochodzącej w Szczecinie przy ulicy Jana z Kolna 21 A sklep ,,SMART" Sp. z o.o. (oddział COŻ).

Posiadamy własną bazę noclegową - uczestnicy na kursach stacjonarnych są zakwaterowani w pokojach 3, 4 i 6 osobowych. Wyżywienie całodzienne w ośrodkowej stołówce. Ośrodek dysponuje licznym, różnej wielkości sprzętem pływającym (J 140, Draco, J-80, Carter 30, DZ, Nefryt oraz motorowodne RIB, Delta i Bravo). Kursy prowadzone są zgodnie z wymogami PZŻ i PZMiNW - realizowany jest pełen program szkolenia zarówno w teorii (wykłady) i praktyce.

Rabaty: Stali klienci - 5%; grupy zorganizowane powyżej 3 osób - 5%

Wystawiamy faktury VAT.

Kursy stacjonarne

Kursy stacjonarne
Zapraszamy do zapoznania się z kursami stacjonarnymi prowadzonymi w Centralnym Ośrodku Żeglarstwa w Trzebieży. Kursy te realizowane są zgodnie z założeniami Rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki z dn. 9.04.2013 r. (Dz.U. z 2013 r., poz.460) w sprawie uprawiania turystyki wodnej.Kursy dochodzące - Szczecin

Kursy dochodzące - Szczecin
Kursy odbywają się w systemie weekendowym w szczecińskim oddziale COŻ przy ul. Jana z Kolna 21 A sklep ,,SMART"Sp. z o.o.

Szkolenia teoretyczne prowadzone są w oparciu o platformę e-learningową, a dodatkowo też w formie konsultacji z wykorzystaniem technik multimedialnych. Uczestnicy kursów otrzymują (po uiszczeniu opłaty za szkolenie):

 • kod do platformy e-learningowej
 • linę do nauki węzłów
 • mapę do praktycznej nauki nawigacji
 • oraz, co najważniejsze, dobrą atmosferę oraz doświadczonych wykładowców!!!

Zajęcia praktyczne szkoleń żeglarskich odbywają się na sprzęcie jedno- i dwu- masztowym (do dyspozycji są jednostki - CARTER, DZ, NEFRYT) z naciskiem na wykorzystanie silnika w manewrach portowych.
Zajęcia praktyczne szkoleń motorowodnych odbywają się na jednostkach długości 4,5 metra wyposażonych w silniki o mocy 15 i 45 KM oraz łodzi typu RIB firmy Zodiac długości 5,5 metra. Wszystkie jednostki są roczne lub dwuletnie!!!

Egzaminy próbne z wykorzystaniem testów!!!

Informacje

Warunki przystąpienia do kursu:

Żeglarz jachtowy:
Uczestnikami kursu na stopień żeglarza jachtowego mogą być osoby które ukończyły 14 rok życia, przedłożą pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych na uprawianie żeglarstwa.

Jachtowy sternik morski:
Uczestnikami kursu na stopień jachtowego sternika morskiego mogą być osoby, które ukończyły 18 rok życia oraz przedłożyły opinię z co najmniej 2 rejsów po wodach morskich w łącznym czasie co najmniej 200 godzin żeglugi.

Sternik motorowodny:

uczestnikami kursu mogą być osoby, które ukończyły 14 rok życia, a osoby niepełnoletnie muszą okazać się zezwoleniem obojga rodziców lub prawnych opiekunów.

Motorowodnego sternika morskiego:
uczestnikami kursu mogą być osoby, które ukończyły 18 rok życia, przedłożyły zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawniania sportów motorowodnych, odbyły co najmniej dwa rejsy w czasie co najmniej 200 godzin żeglugi.

Licencja na holowanie narciarza:
uczestnikami kursu mogą być osoby, które ukończyły 18 rok życia, przedłożyły opinię co najmiej z 2 rejsów po wodach morskich w łącznym czasie co najmniej 200 godzin stażu.

Wymagane dokumenty egzaminacyjne na stopnie żeglarskie i motorowodne:
 • dokument tożsamości
 • pisemna zgoda rodziców na uprawianie żeglarstwa w przypadku nieletnich
 • pisemne potwierdzenie o umiejętności pływania wpław (od rodziców w przypadku nieletnich)
 • zdjęcie 3,5 x 4,5 cm
 • opinie z co najmniej dwóch rejsów pełnomorskich o czasie co najmniej 200 godzin żeglugi (dotyczy jachtowego sternika morskiego i morskiego sternika motorowodnego)

Uprawnienia

Żeglarz jachtowy
 • prowadzenie jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym po wodach śródlądowych
 • prowadzenie jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym o długości całkowitej do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2Mm od brzegu w porze dziennej
 • osoby, które nie ukończyły 16 roku życia, realizują przyznane uprawnienia pod nadzorem osoby pełnoletniej

Jachtowy sternik morski
 • prowadzenie jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym po wodach śródlądowych
 • prowadzenie jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym o długości całkowitej do 18 m po wodach morskich.

Sternik motorowodny
 • prowadzenie jachtów motorowych z silnikiem o mocy 60KW po wodach śródlądowcyh.
 • prowadzenie jachtów motorowych o długości do 12 m z silnikiem o mocy 60 KW po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie 2Mm od brzegu
  w porze dziennej

Motorowodny sternik morski
 • prowadzenie jachtów motorowych po wodach śródlądowych bez ograniczeń.
 • prowadzenie jachtów motorowych o długości całkowitej nie przekraczającej 18 metrów długości
 • po wodach morskich

Licencja na holowanie narciarza
 • holowanie narciarza wodnego oraz innych nawodnych obiektów pływających.

Pliki do pobrania

Formularz zgłoszeniowy na kurs
typ: PDF, waga: 77.71 Kb