Promocja zdrowego trybu życia

Centralny Ośrodek Zdrowia od początku swojego istnienia angażuje się w działania, których celem jest promocja zdrowego trybu życia. W naszej placówce pracują doświadczeni dietetycy, którzy udzielają porad w zakresie zdrowego odżywiania i układania jadłospisu dostosowanego do indywidualnych potrzeb. Na wizytę zapraszamy w szczególności osoby, które ze względu na stan zdrowia muszą przestrzegać określonych zasad żywieniowych, na przykład diabetyków, ludzi nietolerujących glutenu lub cierpiących na chorobę Hashimoto.

Naszą misję realizujemy między innymi poprzez organizację wykładów i szkoleń. Podczas nich wyjaśniamy, dlaczego tak ważna jest aktywność fizyczna oraz jakie znaczenie ma regularne wykonywanie badań kontrolnych. Obalamy także mity na temat niektórych chorób, które przyczyniają się do izolowania cierpiących na nie osób. Poszerzamy wiedzę na temat chorób zakaźnych i genetycznych. Wiele uwagi poświęcamy kwestii zdrowego odżywiania. Objaśniamy, kiedy warto sięgnąć po suplementy diety, na przykład po witaminy i minerały albo preparaty zawierające zdrowe kwasy tłuszczowe. Organizujemy spotkania zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci oraz młodzieży. Jesteśmy przekonani, że wczesne rozpoczęcie nauki dbania o zdrowie sprawi, że młodzi ludzie będą przykładali większą wagę do profilaktyki zdrowotnej.

Tematy wykładów i szkoleń są dostosowane do aktualnych potrzeb naszych pacjentów. Zachęcamy zatem wszystkich do dzielenia się z nami pomysłami odnośnie tego, jakie tematy powinny zostać poruszone.